Menu


   Rádi přivítáme do 

   našeho kolektivu
   pomocné trenéry.

 Prosíme rodiče, aby
na začátku a na konci
  tréninku pomohli s
 nářadím, děkujeme.Finančně podporuje
 
 

Ostrava_200x113

TOPlist

TOPlistJesenio Cup 26. 10. 2013, Šumperk

Medailový začátek sezóny v Šumperku!

09_sumperk_1V sobotu se uskutečnil pohárový závod s mezinárodní účastí Jesenio Cup 2013 - dvojboj bradla-prostná + vložený závod na kladině/lavičce. Závod se konal ve městě Šumperku, v tělocvičně 4.ZŠ Sluneční 38, mapka zde.

Naše děvčata měla poprvé možnost ukázat a vyzkoušet si v závodě nové prvky. V kategorii nejmladších se představily Beátka Žáková a Gábinka Hejtmánková. V dvojboji obsadila Beatka 3. místo. Gábinku zapomenutá pirueta a pád z bradel odsunuly na místo 6.

V kategorii B jsme měly závodnic více. Bradla se stala osudnými také pro Michaelu Lašinskou. I když měla velice povedená prostná, na kterých poprvé přidala přemet vpřed, pád na bradlech znamenal  nakonec až 6. místo. Pro zlatou medaili si v této kategorii přijela Eliška Štěpánová, která se úspěšně poprala s vazbou rondát - flik na prostných a také na bradlech přidala nový prvek. Pro Natálku Gábovou to byl jeden z prvních závodů. Natálka teprve sbírá závodní zkušenosti a vybojované 3. místo je báječným a zaslouženým překvapením pro všechny.

Děvčata v kategorii A měla sestavy již mnohem náročnější. Zuzanka Návratová poprvé předvedla salto z bradel. Na prosných si také poprvé vyzkoušela vazbu rondát-flik-salto vzad prohnutě a některé další prvky. Po zásluze si na krk pověsila zlatou medaili. Winonka Žáková úspěšně zvládla vzklopku na bradlech. Na prostných přidala vazbu rondát-flik a salto vpřed a domů si odvezla medaili za 2. místo. Anežka Štěpánová měla velice smolný den. Prostná zacvičila moc pěkně, poprvé si vyzkoušela salto vpřed a vazbu přemet-blecha. Bohužel se jí povedla pouze jedna ze dvou  vzklopek na bradlech a celkové skončila na místě 5.

Závod na kladině byl již ve znamení únavy a velké nervozity, i na slzičky došlo. Naše miminka se nedala, zacvičila bez pádu a větších chybiček a domů si odvezly Gábinka Hejtmánková 2. místo a Beátka Žáková místo 3.  V kategorii B se tentokrát vytáhla Míša Lašinská, která i přes pád z kladiny získala 3. místo. poprvé se jí podařila hvězda na kladině. Natálka Gábová  se nevyhnula pádu a obsadila 5. místo. Eliška Štěpánová spadla hned několikrát a skončila na místě 6.  V kategorii A si svůj opravdu černý den vybrala Anežka Štěpánová. Pády z kladiny a strach z přemetu vzad (ale zvládlo ho skvěle) stačily jen na 4. místo. Zuzanka Návratová předvedla naprosto úžasnou sestavu s přemety vpřed a vzad. I přes pád z kladiny přesvědčila porotu a na krk si pověsila další zlato.

Děvčátkům moc gratulujeme nejen k výsledkům, ale hlavně k nově zařazeným prvkům. Přejeme jim, aby ty další závody byly už bez pádů a zbytečných slziček.

   

Výsledky

   
3-2-5  příjmení a jméno ročník poznámka
3 5 Gábová Natálie 2004 dvojboj/kladina
6 2 Hejtmánková Gabriela Eva 2007 dvojboj/lavička
6 3 Lašinská Michaela 2005 dvojboj/kladina
1 1 Návratová Zuzana 2005 dvojboj/kladina
5 4 Štěpánová Anežka 2005 dvojboj/kladina
1 6 Štěpánová Eliška 2004 dvojboj/kladina
3 3 Žáková Beáta 2007 dvojboj/lavička
3 2 Žáková Winona 2005 dvojboj/kladina

Fotografie zde a zde
Videa zde
Oficiální výsledky zde
Rozpis závodů zde