Menu


   Rádi přivítáme do 

   našeho kolektivu
   pomocné trenéry.

 Prosíme rodiče, aby
na začátku a na konci
  tréninku pomohli s
 nářadím, děkujeme.Finančně podporuje
 
 

Ostrava_200x113

TOPlist

TOPlistLetní výcvikový tábor Soboňky

Účast je DOBROVOLNÁ, termín vždy prvních čtvrnáct dnů letních prázdnin. Akce se pravidelně účastní naše gymnastky, vždy je přítomen alespoň jeden oddílový trenér. Tuto akci všem vřele doporučujeme.

Jedná se o tábor s dlouholetou tradicí, který probíhá vždy začátkem prázdnin. Tento tábor se liší od ostatních v tom, že je zaměřen na sportovní gymnastiku. Jezdí sem děti ve věku narození až do 18 let, ale mnozí pokračují v pravidelných návštěvách mnoho dalších let. Je to největší gymnastický tábor v ČR pod širým nebem. Tábor se nachází mezi borovicemi v písečném prostředí asi 10 km od Hodonína. Tábor je určen mladým gymnastkám a gymnastům, kteří chtějí na 14 dnů nebo méně vyměnit tělocvičnu za pobyt v přírodě.

Táboru se zúčastňují tyto oddíly: Bučovice, Brno, Hodonín, Kladno, Košice - Slovensko, Ostrava, Ostrožská Nová Ves, Plzeň, Praha, Ratíškovice, Rosice, Valašské Meziříčí, Vorlarlberg - Rakousko, Vnorovy, Vsetín a Zlín. Letos jsme pozvali ještě celou řadu dalších oddílů.

Vyvrcholením tábora je gymnastický závod pod širým nebem "Memoriál Novotného, Kejře a Bortela", kterého se již zúčastnily stovky gymnastických nadějí, ze kterých vyrůstají reprezentanti ČR.

Součástí vybavení areálu je standardní sociální zařízení včetně sprch s teplou a studenou vodou. Vybavení tábora dává záruku solidního a postačujícího zázemí i v případě nepříznivých klimatických podmínek a je v naprostém souladu s hygienickými předpisy.

Stravování - o děti se stará kuchařský tým, který tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a 3-4 pomocnice v kuchyni. Samotná strava je 5x denně - snídaně, svačina, oběd, odpolední svačina, večeře, popř. druhá večeře, vše včetně nápojů (nejčastěji čaj a minerálky), které jsou kdykoliv k dispozici. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, podle možností dostávají každý den děti ovoce či zeleninu a mléčné výrobky.

Ubytování je ve vlastních stanech s osobním příslušenstvím, zkrátka, co si kdo přiveze. V táboře jsou v případě chladnějšího počasí každému dítěti k dispozici ještě další deky a spacáky.

Denní program - 7:30 budíček a hygiena, 8:00 snídaně, úklid stanů, 8:30 bodování stanů, 9:00 ranní nástup, zahájení treninkové činnosti, 10:00 svačina, 12:00 oběd, 13:00 odpolední klid, 14:00 koupání, sportovní aktivity, 16:00 odpolední svačina, 16:30 tréninková činnost, 19:00 večerní nástup, 19:30 večeře, 20:00 hry, hygiena, 21:00 večerka

Další informace najdete na oficiálních stránkách tábora www.sobonky.cz

Tábor najdete na mapě pod písmenem A.
GPS: 48° 54' 19.9253345" N, 17° 12' 35.8353424" E

Soboňky 2013
Podívejte se na krátké video z reportáže České televize Sport v regionech - Lesní tělocvična a zde je další  reportáž místní regionální televize. Článek o táboře si můžete přečíst zde a nahlédnout na fotografie můžete zde. 

Soboňky 2012
Nahlédněte do fotogalerie a videogalerie z tohoto ročníku - jubilejní 50.

Soboňky 2011
Prohlédněte si fotky z této akce zde.