Menu


   Rádi přivítáme do 

   našeho kolektivu
   pomocné trenéry.

 Prosíme rodiče, aby
na začátku a na konci
  tréninku pomohli s
 nářadím, děkujeme.Finančně podporuje
 
 

Ostrava_200x113

TOPlist

TOPlistLetní výcvikový tábor Soboňky 2013 - článek

07_tabor_1Soboňky 29. 6. - 15. 7. 2013

První dva týdny prázdnin jsme opět strávily ve stanovém táboře v Rohatci - Soboňkách. Letos proběhl již 51. ročník a o zážitky nebyla nouze. Počasí nám docela přálo, komáři už tak přátelští nebyli, ale to nám nevadilo.

Memoriál Bortela, Kejře a Novotného sobota 6.7.
Vyvrcholením prvního týdne byl gymnastický trojboj bradla-kladina-prostná, Memoriál Kejře, Bortela a Novotného (podle zakladatelů tábora). Zlaté medaile si odvezly v kat. 2007 Gábinka Hejtmánková a v kat. 2005-2006 Anežka Štěpánová. S naprostým přehledem a téměř 5-ti bodovým náskokem si zlatou po zásluze na krk pověsila Lucka Hrbáčová. Zuzanka Návratová musela, kvůli své účasti na letošním Mistrovství republiky, soupeřit se staršími a zkušenějšími gymnastkami. V konkurenci závodnic Sokola Brno 1 a Zlín (všechny patřily k úřastnicím MČR v kategorich Žákyně A a Starší žákyně) obsadila úžasné 4. místo. Eliška Štěpánová se nedala zahanbit a skončila na místě 6. Přestože musel být závod na tři hodiny přerušen kvůli neuvěřitelné průtrži, vše se zdárně podařilo docvičit.

07_tabor_2

Dvoufázový trénink
Trénink byl letos zaměřen na nácvik nových prvků, některé z nich děvčata v závodě také předvedla. Gábinka poprvé zvládla špícara na kladince a přemet vzad na prostných. Anežka si už do sestavy mohla přidat salto vpřed a vazbu rondát-flik-salto vzad a Eliška poprvé sama v závodě zacvičila rondát-flik. Lucka předvedla nádhernou vazbu přemet-salto a twist salto na prostných, velkou pochvalu zaslouží zejména za vazbu šprajcka-arab. Zuzanka zvládla vazbu přemet-šprajcka a přemet-blecha-planche na prostných. Hodně času věnovala děvčata také průpravám na bradlech.

Atletika
Druhý týden jsme se věnovaly také atletice. Zlato v Atletickém 4boji získala Lucka a bronz Gábinka. Ostatní děvčata bojovala co mohla a mohou být s výsledky velice spokojena.

07_tabor_3

Zábava
Tábor je nejen o trénování, ale také o zábavě. Hry,táboráky, soutěže a výlety patří ke každému správnému táboru. Tradičním a povinným výletem je návštěva čokoládovny. Na konci prvního týdne čekal na děvčata výlet s překvapením - pirátská plavba po Moravě. Za asistence piráta Fera Ondruše se naučily pirátsky maskovat, zvládly pirátský pokřik a našly poklad. Jako správné pirátky se naučily jak handlovat a vyzkoušely si kormidlovat loď. Všechny, včetně trenérky, úspěšně zvládly pirátskou zkoušku a získaly osvědčení Pirát-kormidelník. I na návštěvu ZOO v Hodoníně zbylo dost času.

Zážitků si děvčata odvezla domů naštěstí mnohem více než komářích štípanců.

Krátké video z reportáže České televize najdete zde - Sport v regionech - Lesní tělocvična a zde je další  reportáž místní regionální televize.

Foto zde

Obecné informace o LVT Soboňky najdete zde.